Menu Close Menu
پوپولیست نباش آقای مديرعامل

واقعا این چه کار زشتی است سردار؟

واقعا این چه کار زشتی است سردار؟

او همان مدیری است که علی کریمی را در حاشیه تمرین به دلیل تظاهر به روزه خواری از باشگاه اخراج می کند ولی بعدها در حمایت از حجاب امروزی هواداران زن باشگاه استقلال صحبت می کند و آنها را دختران خودش، شبیه به دختران مسئولین توصیف می کند.

سی روز آنلاین/

سردار مصطفی آجرلو ماهیتی دوگانه دارد؛ یک بخش از آن مربوط به رویکرد، شغل و تفکر نظامی است که پیش تر داشته و خودش بارها در مقاطع مختلف گریزی به آن زده است. بخش دیگرش که بیشتر هدف این مطلب است، مربوط به ماهیت ورزشی اوست. سردار آجرلو یکی از مدیران ورزشی مطرح در حوزه مدیریت فوتبال در ایران است. درست است که گه گاهی تفکرات نظامی اش را به حوزه مدیریت فوتبال وارد کرده ولی آن قدر در مقاطع مختلف و در تیم های متفاوت ایفای نقش کرده که بشود نامش را در فهرست یکی از مدیران ورزشی باتجربه در این چهار دهه اخیر گنجاند. مدیریت او آن قدر چشم ها را گرفته که احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی ایران را وادار  می کند بین انتخاب علی کریمی و سردار آجرلو، به گزینه دوم رأی داده و او را شایسته تر از علی کریمی برای تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال ایران بداند.

اصلا از موارد قدیمی گذشته، می توان به صدرنشینی این روزهای استقلال در لیگ برتر ایران  گریزی زد و بیش از 90 درصدش را به پای همین سردار آجرلو نوشت. او از روزی که مدیریت این باشگاه پرحاشیه را به دست گرفته، آرامش را به این مجموعه اضافه کرده و بهانه ای دست کادر فنی و بازیکنان نداده است؛ حواشی جمع  شده، حقوق ها پرداخت شده، زیرساخت ها در حال بهبود است و از طرفی کارهای خوبی برای تیم های پایه ای باشگاه در نظر گرفته شده است. همچنین می توان اقدام او برای زنده کردن پول باشگاه ها از تبلیغات محیطی را هم در زمره کارهای بی بدیل توصیف کرد. حال چگونه است که سردار آجرلو، با چنین رزومه ای در دو هیبت مختلف، به ناگاه به رنگ قرمز حساسیت نشان می دهد و بسان نوجوانی که هیجان بر او مستولی شده، با حرکتی پوپولیستی، با میکروفون یک خبرنگار خانم برخوردی عجیب می کند. ماجرا مربوط به دو روز پیش است که سردار تصمیم می گیرد در جمع خبرنگاران از اتفاقات رخ داده در باشگاهش به ویژه درباره موضوعاتی مانند سربازی رفتن بازیکنان استقلال حرف بزند و گلایه کند. پیش از شروع اما او لوگوی میکروفون یکی از خبرنگاران را به دلیل آنکه رنگش قرمز است، درمی آورد و به گوشه ای دیگر می گذارد! خبرنگار خانم هم بدون درنگ، تعجبش از رفتار سردار آجرلو را ابراز کرده و با یک جمله، کلیت کار مدیرعامل استقلال را زیر سؤال می برد: «این چه کار زشتی است، سردار؟».

حال می شود همان سؤال را دوباره تکرار کرد: واقعا این چه کار زشتی است سردار؟ مصطفی آجرلو، مدیر یک یا دو روزه ورزش ایران نیست که نتواند هیجانش را کنترل کند ولی چه اتفاقی افتاده که مدیری مانند سردار آجرلو رو به حرکات پوپولیستی می آورد به این امید که خوشایند عده ای از هواداران استقلال شود؟ آیا او وارد چرخه اتفاقات فضای مجازی شده و احساس می کند بعد از قریب به 40 سال فعالیت در حوزه های مختلف، آن طور که باید و شاید دیده نشده است؟ سردار آجرلو آن قدر مخاطبان فوتبال را با این حرکت شوکه کرده که به یقین بخشی از هواداران استقلال هم از چنین رفتاری ناخرسند باشند. هرچند  او برخلاف دیگر مدیرانی که از کرده پشیمان نیستند، ابراز پشیمانی کرده و بابت این حرکتش عذرخواهی کرده است، از کنار چنین رفتاری به این سادگی نمی شود عبور کرد. او همان مدیری است که علی کریمی را در حاشیه تمرین به دلیل تظاهر به روزه خواری از باشگاه اخراج می کند ولی بعدها در حمایت از حجاب امروزی هواداران زن باشگاه استقلال صحبت می کند و آنها را دختران خودش، شبیه به دختران مسئولین توصیف می کند. سردار نشان داده از مدیریت سخت گیر دیروزی عبور کرده و تا حدودی نرم و امروزی تر شده ولی در کنار هیچ کدام از آن رفتارهایش، نشانه ای از پوپولیست بودن دیده نشده است و عقایدش را بروز داده و بیان کرده است.

این همان نکته ای است که حرکت اخیرش را برجسته و بحث برانگیز جلوه می دهد. آجرلو در شرایطی به تازگی به رنگ قرمز حساسیت پیدا کرده که قریب به یک سال پیش در کارزار انتخاباتی فدراسیون فوتبال، به عنوان کاندیدا حاضر شده بود و می خواست بر صندلی قدرت در این مجموعه بنشیند. با چنین تفکری که اخیرا نشان داده شده، آیا سردار آجرلو قرار بود همه چیز را در فوتبال ایران آبی ببیند؟ اصلا مگر همین روزها شایعه درباره خداحافظی اش از استقلال در انتهای فصل و تلاش برای نشستن بر روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال که با عزل موقت عزیزی خادم، دوباره در دسترس قرار گرفته، مطرح نشده است؟ چطور می شود که او با حرکتی پوپولیستی آینده احتمالی اش در فدراسیون فوتبال ایران و تبدیل به مرد شماره یک شدن را هم به خطر انداخته است؟ یک لوگوی قرمز، ارزشش را داشت، آقای سردار؟

/در بازنشر این نوشتار از سی روز آنلاین امانت دار باشیم/

 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران