Menu Close Menu
رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل:

هزینه اجرای پل قدس ۲ برابر افزایش یافته است

هزینه اجرای  پل قدس 2 برابر افزایش یافته است

علیرضا پوستی پیشرفت پل قدس را 48 درصد اعلام کرد و گفت: در این اوضاع سرسام‌آور هزینه‌ها ما با مشکل منابع مورد نیاز برای تکمیل پل قدس روبرو هستیم به طوری که 48 میلیارد تومان برآورد اولیه برای احداث این پل هم اکنون با افزایش قیمت مصالح مورد نیاز به 80 میلیارد تومان رسیده است که دو برابر اعتبار اولیه این پل می‌باشد. 

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: پل قدس در سه فاز در حال اجراست که یک فاز آن تکمیل و افتتاح شده و دو فاز آن نیز قرار است عملیاتی شود. 

علیرضا پوستی پیشرفت پل قدس را 48 درصد اعلام کرد و گفت: در این اوضاع سرسام‌آور هزینه‌ها ما با مشکل منابع مورد نیاز برای تکمیل پل قدس روبرو هستیم به طوری که 48 میلیارد تومان برآورد اولیه برای احداث این پل هم اکنون با افزایش قیمت مصالح مورد نیاز به 80 میلیارد تومان رسیده است که دو برابر اعتبار اولیه این پل می‌باشد. 

وی تصریح کرد: ما در حال حاضر برای خرید آهن آلات پل به 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با قول مساعد استاندار اردبیل امیدواریم زمینه تامین بخشی از اعتبارات فراهم آید که در سال گذشته 16 میلیارد تومان و امسال نیز 12 میلیارد تومان شهرداری و شورای شهر برای تکمیل این پروژه تامین اعتبار کرده است. 

 پوستی  با بیان اینکه شوراها هرچند دیرهنگام اما با قوت و بیشتر در مسیر توسعه و عمران شهری در حال حرکت هستند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود روز به روز فعالیت شوراها پویاتر و فعال‌تر از هر زمان دیگر نمودی عینی پیدا کند.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: با شکل‌گیری شوراها برون‌سپاری در همه حوزه‌ها اتفاق افتاده است و مهمترین مساله‌ای که در این حوزه به چشم می‌آید مشارکت بالای مردم در قالب طرح‌های متعدد است که قطعا خود مردم با توجه به مشارکت بالایی که در سرنوشت خود با انتخاب اعضای شورا انجام می‌دهند انتظار دارند تا نتایج مطلوب و ملموسی در فرآیند تحولات شهری رقم بخورد.

پوستی افزود: در اردبیل نیز با شکل‌گیری و فعالیت شورای پنجم با ترکیبی متفاوت با سلایق و طرح‌های مختلف زمینه برای انجام کارهای کارشناسی و دقیق علمی فراهم آمده و قطعا با نظارت‌هایی که در حال انجام است ما پیشبرد امور را به شکل مطلوب‌تر شاهد خواهیم بود. 

وی گفت: امیدواریم با اجرایی شدن نظام مدیریت یکپارچه شهری در هر 21 وظیفه‌ای که در حوزه خدمات شهری برای شوراها و شهرداری‌ها تعریف شده بتوان با انسجام و همگرایی بیشتر عمل کرده و کارها را به شکل مطلوب و با تصمیم‌گیری دقیق و منسجم رو به جلو حرکت داد.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: در استان ما کمتر اداره کل و یا سازمانی را سراغ داریم که با حجم بودجه‌ای و کاری شورا و شهرداری روبرو بوده باشد چرا که در حجم بسیار وسیع کار عمرانی و آبادانی با تزریق منابع از سوی مردم به شهرداری در حال انجام استو هیچ نهاد و سازمانی هم عرض شهرداری از لحاظ بودجه و منابع و کارهای اجرایی نداریم. 

پوستی تصریح کرد: شهروندان ما مشارکت بالایی را در عمران و آبادانی شهر ایفا می‌کنند به طوری که با نگاه واقع‌بینانه شهروندان به حوزه‌های مختلف و صرفه‌جوئی‌هایی که انجام می‌شود ما در بخش‌های مختلف عمران و آبادانی شهر و نظافت و جمع‌آوری زباله به راحتی می‌توانیم حرکت موثری را شاهد باشیم تا هزینه‌های شهرداری پائین آمده و در حوزه‌های دیگر این سرمایه‌گذاری‌ها به انجام برسد.

پوستی به طرح اعضای شورای شهر به نیت ساماندهی کارگران فصلی اشاره و اظهار کرد: در این زمینه علاوه بر ساماندهی کارگران فصلی و جمع‌آوری آنها از برخی نقاط شهر قرار شده استراحتگاهی نیز برای آنها در نظر گرفته شود تا در صورت وجود کار مناسب هب محل مورد نظر انتقال داده شوند.

وی از ایجاد گرمخانه برای کارتن خواب‌ها و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به عنوان طرح‌های دیگر پیشنهادی اعضای شورای شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: مهمترین طرح تصویبی در شورای شهر دوره پنجم راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شوراست که با ایجاد این مرکز امیدواریم کارهای کارشناسی روی طرح‌ها و لوایح ارائه شده از سوی شهرداری مورد توجه قرار گرفته و از هرگونه آزمون و خطا در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف جلوگیری شود.

رئیس شورای شهر اردبیل یکی از رویکردهای شورای پنجم را توجه به حوزه سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌های فراگیر عمومی در این زمینه اعلام کرد و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی نامناسب شهرداری تمام تلاش ما بر این بوده تا شهرداری از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت آنها استفاده کند.

پوستی ادامه داد: در این زمینه 38 پروژه در دور پنجم شورا تصویب شده تا با اجرایی شدن آنها از طریق صدور مجوز و نشر آگهی زمینه برای کارهای عمران و آبادانی بیش از هر زمان دیگر در سطح شهر فراهم آید.

وی نمونه این پروژه‌های مشارکتی را اتوبوس دریایی، رستوران معلق و شناور، زیپ لاین با دوچرخه و راه‌اندزای خودروهای برقی در شورابیل اعلام و تصریح کرد: در کنار این پروژه‌ها ایجاد زمین ورزشی و همچنین راه‌اندازی چندین زمین چمن مصنوعی در نقاط مختلف شهری از دیگر فعالیت‌ها در بخش سرمایه‌گذاری در شهر اردبیل بوده است.

پوستی گفت: با مشارکت سرمایه‌گذاران قرار است مرکز کنترل ترافیک شهری به صورت هوشمند راه‌اندازی شود و در کنار آن ما اخیرا با سرمایه‌گذاری صحبت کردیم تا تولید کربن از زباله و برق را با مشارکت مناسب انجام دهد تا مشکل پسماند شهری نیز به نوعی برطرف شود.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی مرکز اطلاعات و فیبر نوری که با سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومان اجرا خواهد شد ما بستر مناسبی را در ایجاد طرح‌های نوین در بخش‌های مختلف عمران و آبادانی شهر شاهد خواهیم بود. 

رئیس شورای شهر اردبیل از راه‌‌اندازی ایستگاه‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری برای ارتقای سلامتی شهروندان خبر داد و افزود: بنده قطعا با 100 درصد لوایح مطرح شده موافق نبودم بلکه براساس نظر شخصی و بیشتر بررسی‌های کارشناسی در مورد لوایح و طرح‌های ارائه شده نظر خودم را ارائه کردم. 
پوستی به روند احداث پل قدس و تاخیر و تعلل در عملیات اجرایی آن اشاره و خاطرنشان کرد: پل قدس در سه فاز در حال اجراست که یک فاز آن تکمیل و افتتاح شده و دو فاز آن نیز قرار است عملیاتی شود. 

وی پیشرفت پل قدس را 48 درصد اعلام کرد و گفت: در این اوضاع سرسام‌آور هزینه‌ها ما با مشکل منابع مورد نیاز برای تکمیل پل قدس روبرو هستیم به طوری که 48 میلیارد تومان برآورد اولیه برای احداث این پل هم اکنون با افزایش قیمت مصالح مورد نیاز به 80 میلیارد تومان رسیده است که دو برابر اعتبار اولیه این پل می‌باشد. 

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: ما در حال حاضر برای خرید آهن آلات پل به 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با قول مساعد استاندار اردبیل امیدواریم زمینه تامین بخشی از اعتبارات فراهم آید که در سال گذشته 16 میلیارد تومان و امسال نیز 12 میلیارد تومان شهرداری و شورای شهر برای تکمیل این پروژه تامین اعتبار کرده است. 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران